Rólunk

A Berettyóújfalu járásközpontban működő vállalkozások árbevétele mintegy 31 milliárd forintos növekedést mutat 2012-höz képest. Berettyóújfalu gazdasága igen koncentrált, az 5 legnagyobb árbevételt adó vállalkozása közel 500 főt foglalkoztat.

Elmondható, hogy a Berettyóújfalui Járás gazdasága növekszik: 2014 és 2018 között a cégek száma közel 600-ra, az árbevétel több, mint 100 milliárd forintra, a vizsgált vállalkozásokban foglalkoztatottak létszáma 3.705-re, a hozzáadott érték 17-ről 24 milliárd forintra nőtt a járásban.

Az üzleti környezet megítélése a Berettyóújfalui járásban mérsékelten pozitívnak tekinthető és a jövőre nézve optimisták a helyi vállalkozók. Ez a pozitív növekedés és vállalkozási kedv támasztotta alá az Önkormányzat döntését, mely szerint 2017.05.15-én támogatási kérelmet nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül a TOP-1.1.2-16 Inkubátorházak fejlesztése tárgyú felhívásra A projekt azonosító száma: TOP-1.1.2-16-HB1-2017-00001, összköltsége 213.000.000 Ft, megvalósításának kezdeti időpontja 2018. február 1-je.

Az inkubátorház egy olyan létesítmény, amely közös szolgáltatásokat és üzleti-szakmai segítséget nyújt az induló vállalkozások részére. Ezáltal hozzájárul új munkahelyek teremtéséhez és a vállalkozások fejlesztéséhez. Hajdú-Bihar megyében jelenleg kevés számú inkubátorház működik, jellemzően ezek többsége inkább a megyeszékhelyen, gazdaságilag versenyképesebb területeken található.

A tőkehiánnyal küzdő vállalkozásokkal bíró bihari régióban jelenleg nem található inkubátorház, ezért az Önkormányzat által megvalósuló Nyíri István Vállalkozók Háza komoly versenyelőnyt jelent a településnek, illetve a régiónak. A térségben működő és induló vállalkozások részéről kereslet mutatkozik egyes infrastruktúra-alapú szolgáltatásokra, éppen ezért a projekt keretében kialakított inkubátorház megvalósítása indokolt. Az inkubátorház jelentősen javít a jelenlegi helyzeten, mely szerint kevés az újonnan alakuló vállalkozás, amit a tőkehiány és az alacsony kockázatvállalási hajlandóság magyaráz.

A Nyíri István Vállalkozók Háza nyújtotta lehetőségek miatt várható a lakosság vállalkozói kedvének növekedése, új vállalkozások alapítása. A Nyíri István Vállalkozók Házának létrehozásával egy modern vállalkozási környezet kialakítása valósul meg, annak érdekében, hogy növelje a város és a térség tőkevonzó képességét, valamint, hogy biztosítsa a helyi és a térségi vállalkozások fejlődési lehetőségeit. A mai kor elvárásainak megfelelően olyan inkubátorházat hoz létre a város, amely hozzájárul a helyi, a kistérségi és a regionális foglalkoztatás növeléséhez.

Az inkubátorház rövid távú célja a betelepülő vállalkozások részére az inkubációs időszak alatt biztosított infrastrukturális háttér megteremtése, valamint az inkubációs szolgáltatások biztosítása. Főként induló és maximum 3 éve működő vállalkozások támogatását és segítését szeretné az Önkormányzat lehetővé tenni. A Projekt hosszú távú célja a gazdasági stabilitás, versenyképesség és a foglalkoztatottság növelése, melyhez szükséges javítani a település és a térség gazdasági helyzetét.